Google+
Funeral- Services Usługi Pogrzebowe, Międzynarodowy Transport Zwłok
Całodobowy kontakt Tel. 508 692 713 / Tel. 91 885 47 73 / DARMOWA WYCENA

Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe - Międzynarodowy Transport Zwłok

Nasze biura: Szczecin, Warszawa, Anglia, Szwecja, Norwegia, Ukraina, Białoruś, Rosja, Włochy
Transport zwłok z Anglii, Irlandii, Walii

Przy sprowadzaniu zwłok z Anglii do Polski, procedury są podobnie jak w przypadku całej Europy. Na początku wypełniamy dokumenty związane z przewozem zwłok. Przy sprowadzaniu ludzkich szczątków z Wielkiej Brytanii niezbędne jest spełnienie dwóch głównych warunków. Pierwszy z nich to akceptacja władz polskiego miasta (starosty, prezydenta), pozwalająca na pochówek zmarłego w danej miejscowości. Na transport ciała bądź prochów z Wielkiej Brytanii do Polski musi również zgodzić się Konsulat Ambasady RP.

CHARON - Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe

Kontakt Tel. 508 692 713 / Tel. 91 885 47 73 / DARMOWA WYCENA TRANSPORTU ZMARŁEGO

Międzynarodowy Transport Zwłok

Do wydania akceptacji przez prezydenta czy starostę niezbędny będzie wniosek, którego złożenie w ramach pełnomocnictwa rodziny leży po stronie naszej firmy. Warunkiem koniecznym do pozytywnego rozpatrzenia wniosku będzie załączenie: międzynarodowego aktu zgonu (odpowiednikiem jest przetłumaczony przez polskiego tłumacza przysięgłego akt angielski) oraz dokumentu poświadczającego, że przyczyną śmierci nie była choroba zakaźna (może to być zaświadczenie lekarskie, karta zgonu). Choroba zakaźna jako czynnik sprawczy zgonu praktycznie uniemożliwia transport ciała do Polski. Jedynym rozwiązaniem jest pochówek na terenie Wielkiej Brytanii, bądź kremacja i transport urny z prochami.

Do wydania zgody na transport ciała lub szczątków po kremacji przez Konsula Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej nasza firma przedkłada:

-zgodę władz miasta (starosty, prezydenta) na pochówek;

-death certificate (międzynarodowy akt zgonu), równoważony z interim death certificate;

-kartę zgonu, bądź zaświadczenie lekarskie, wykluczające chorobę zakaźną z głównych przyczyn śmierci;

-zaświadczenie od naszej firmy o odpowiednim, spełniającym wymogi prawne transporcie ciała w trumnie, wraz z zalutowaniem wewnętrznego, metalowego wkładu.

Występując o wydanie wspomnianej zgody należy liczyć się z kosztami konsularnymi - 43 GBP oraz opcjonalne koszty przesyłki pocztowej - 6,5 GBP.

Do uzyskania akceptacji na międzynarodowy transport urny z prochami konieczne będą jeszcze dwa dokumenty: certificate of cremation (zaświadczenie wydawane w spopielarni) oraz wydawany przez naszą firmę dokument poświadczający zawartość i materiał, z którego została wykonana urna (metal).

Ostatni dokument, bez którego wywóz ciała lub urny z UK jest niemożliwy, to zgoda Urzędu Koronera, o którą ubiegamy się w miejscowości zgonu. Na tym etapie do przedłożenia konieczny będą wspomniane wcześniej: akt zgonu i zaświadczeniem lekarskie.

W razie pytań jestesmy do Państwa dyspozycji pod telefonami 0048 918854773 - numer angielski 0044 2031291425, lub proszę pisać na adres biuro@funeral.com.pl

 

 

Transport zwłok z Anglii

Sprowadzenie zwłok z Anglii


Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe - Charon 

Kontakt

Tel. kom. 508 692 713 (24h)
Tel. 91 885 47 73
Fax. 91 885 12 13
Numer w Wielkiej Brytanii
+442031291425
biuro@funeral.com.pl
office@funeral.com.pl
 Wycena transportu
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
stat4u

Nawigacja

Nasza społeczność