Gorkiego 31U,
70-390, Szczecin, Poland

+48 508 692 713
biuro@funeral.com.pl

Sprowadzenie zwłok z Norwegii

Sprowadzenie zwłok z Norwegii

Firma pogrzebowa CHARON specjalizująca się w transporcie zwłok z Norwegii do Polski dołoży wszelkich starań, aby profesjonalnie i w szybkim czasie przetransportować zmarłego do Polski. Poniżej znajdują się informacje, które mogą okazać się przydatne w przypadku sprowadzenia zwłok z Norwegii do Polski.

Transport zwłok z Norwegii do Polski powinno odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Aby otrzymać pozwolenie na sprowadzenie zwłok z Norwegii, w Konsulacie RP należy przedłożyć  następujące dokumenty:

  • Zezwolenie prezydenta lub starosty miasta w Polsce na sprowadzenie i pochowanie zwłok lub prochów,
  • Norweski aktu zgonu - Melding om dødsfall,
  • Kartę zgonu - Legeerklæring om dødsfal,
  • Zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że zgon nie nastąpił na wskutek choroby zakaźnej,
  • Pozwolenie z Policji na wywiezienie zwłok z terytorium Norwegii,
  • Zaświadczenie zakładu pogrzebowego stwierdzające, że zwłoki  zostały przygotowane do przewozu, złożone i zamknięte w metalowej trumnie, oraz ze trumna nie zawiera niczego poza zwłokami,

W przypadku gdy zgon nastąpił w okręgu Oslo, akt zgonu (Melding om dødsfall) wydawany jest przez Byfogdembete. Jeżeli osoba zmarła pochodziła z innego rejonu, dokument wystawia komendant policji lub sąd.

Koszt sprowadzenia zwłok z Norwegii

Cena za sprowadzenie zwłok z Norwegii do Polski różni się w zależności od regionu kraju, np. Oslo - Szczecin cena od : 6200 zł

Ile kosztuje kremacja zwłok w Norwegii?

Koszt kremacji w Norwegii to około 18000 koron

Transport zwłok z Norwegii

Sprowadzenie zwłok z Norwegii 2Sprawnie zorganizowany transport zwłok z Norwegii to jedna z wielu usług funeralnych, którą można powierzyć naszej firmie. Od wielu lat oferujemy naszym klientom międzynarodowy transport zwłok, nawet z najodleglejszych państw, znajdujących się na kuli ziemskiej. Proponowane przez nas usługi są na najwyższym z możliwych poziomów. Dokładamy wszelkich starań, aby sprawnie dopełniać wymaganych formalności. Dzięki temu transport zwłok spoza RP odbywa się zgodnie z literą prawa. Specjaliści zatrudnieni w naszej firmie dysponują wieloletnim doświadczeniem i wiedzą merytoryczną, która pozwala im na profesjonalne sprowadzanie zwłok z Norwegii drogą lotniczą lub transportem morskim. Na bieżąco podnosimy nasze kwalifikacje, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić sprawnie całą procedurę pogrzebową, bez potrzeby angażowania do niej członków rodziny, na których ciąży obowiązek pochówku danej osoby. Świadczone przez nas usługi funeralne obejmują przewóz zwłok z zagranicy, zarówno w trumnie, jak i w urnie kremacyjnej. Jesteśmy w stanie zorganizować także ekshumację osób zmarłych na terenie państw skandynawskich. 

Transport zwłok z Norwegii z zachowaniem wszelkich procedur i formalności

Sprowadzenie zwłok z Norwegii 3W ramach prowadzonej przez nas działalności proponujemy międzynarodowy transport zwłok z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych, również tych obowiązujących w trakcie obostrzeń, związanych z epidemią koronawirusa. Wszystkie podejmowane przez nas działania, odbywają się po przeprowadzeniu wywiadu z rodziną i ustaleniu wszystkich szczegółów jej wymagań. Pozwala to na sprawne sprowadzenie zwłok z Norwegii z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, jak również oczekiwań osób pragnących pochować daną osobę na terenie RP. Transparentna polityka cenowa, jak również terminowa realizacja powierzonych nam zadań gwarantują, że proponowany przez nas międzynarodowy transport zwłok do Polski odbywa się bez przeszkód, w sposób terminowy i zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Podejmujemy się takich usług, jak przewóz zmarłych z Norwegii, bez względu na przyczynę zgonu czy też miejsce zamieszkania osoby zmarłej.