Gorkiego 31U,
70-390, Szczecin, Poland

+48 508 692 713
biuro@funeral.com.pl

Transport zmarłych z Anglii

Sprowadzenie zwłok z Anglii Transport zwłok z Anglii : Pomagamy w trudnych chwilach...

transport zwłok z anglii

 

Transport zwłok z Anglii do Polski, są podobnie jak w przypadku całej Europy. Na początku wypełniamy dokumenty związane z przewozem zwłok. Przy sprowadzaniu ludzkich szczątków z Wielkiej Brytanii niezbędne jest spełnienie dwóch głównych warunków. Pierwszy z nich to akceptacja władz polskiego miasta (starosty, prezydenta), pozwalająca na pochówek zmarłego w danej miejscowości. Na transport ciała bądź prochów z Wielkiej Brytanii do Polski musi również zgodzić się Konsulat Ambasady RP.

Do wydania akceptacji przez prezydenta czy starostę niezbędny będzie wniosek, którego złożenie w ramach pełnomocnictwa rodziny leży po stronie naszej firmy. Warunkiem koniecznym do pozytywnego rozpatrzenia wniosku będzie załączenie: międzynarodowego aktu zgonu (odpowiednikiem jest przetłumaczony przez polskiego tłumacza przysięgłego akt angielski) oraz dokumentu poświadczającego, że przyczyną śmierci nie była choroba zakaźna (może to być zaświadczenie lekarskie, karta zgonu). Choroba zakaźna jako czynnik sprawczy zgonu praktycznie uniemożliwia transport ciała do Polski. Jedynym rozwiązaniem jest pochówek na terenie Wielkiej Brytanii, bądź kremacja i transport urny z prochami.

Do wydania zgody na transport zmarłych z Anglii lub szczątków po kremacji przez Konsula Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej nasza firma przedkłada:

-zgodę władz miasta (starosty, prezydenta) na pochówek;

-death certyificate (międzynarodowy akt zgonu), równoważony z interim death certyificate;

-kartę zgonu, bądź zaświadczenie lekarskie, wykluczające chorobę zakaźną z głównych przyczyn śmierci;

-zaświadczenie od naszej firmy o odpowiednim, spełniającym wymogi prawne transporcie ciała w trumnie, wraz z zalutowaniem wewnętrznego, metalowego wkładu.

Występując o wydanie wspomnianej zgody należy liczyć się z kosztami konsularnymi - 43 GBP oraz opcjonalne koszty przesyłki pocztowej - 6,5 GBP.

Do uzyskania akceptacji na międzynarodowy transport urny z prochami konieczne będą jeszcze dwa dokumenty: certyificate of cremation (zaświadczenie wydawane w spopielarni) oraz wydawany przez naszą firmę dokument poświadczający zawartość i materiał, z którego została wykonana urna (metal).

Ostatni dokument, bez którego wywóz ciała lub urny z UK jest niemożliwy, to zgoda Urzędu Koronera, o którą ubiegamy się w miejscowości zgonu. Na tym etapie do przedłożenia konieczny będą wspomniane wcześniej: akt zgonu i zaświadczeniem lekarskie.

Koszt transportu zwłok z Anglii do Polski?

Koszt transport zwłok z Anglii do Polski jest w granicach 5500 - 9800 zł. Na cenę ma wpływ ilość przejechanych kilometrów. W cenę wliczone jest za transport zwłok z Anglii do Polski trumna, transport zwłok z Anglii do Polski, załatwienie formalności po stronie Angielskiej i Polskiej (akt zgonu, pozwolenie od Coronera, pozwolenie z urzędu miasta lub starostwa na przywóz zwłok do Polski, pozwolenie z Konsulatu. 

 

Kremacja zwłok na terenie Anglii – cena

Cena kremacji zwłok w Anglii jest dużo droższa od kremacji w Polsce i waha się w kwocie około 12 000 zł plus transport urny z Anglii do Polski. Wszystko jest uzależnione od miejscowości w której nastąpił zgon (w większych miejscowościach jest drożej w mniejszych taniej) Zakłady pogrzebowe z Anglii często nie informują o wszystkich kosztach związanych z kremacją w Anglii.

Tańszą opcją jest transport zwłok z Anglii do Polski i kremacja w Polsce. Koszt kremacji w Polsce waha się 1100 zł - 1500 zł (cena zawiera trumnę do kremacji oraz kremację)

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonami 0048 918854773  lub proszę pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Transport zwłok z Anglii do Polski # CHARON  Sprowadzenie zwłok z Anglii do Polski # Transport zmarłych z Anglii