Gorkiego 31U,
70-390, Szczecin, Poland

+48 508 692 713
biuro@funeral.com.pl

Transport zmarłych z Anglii

Sprowadzenie zwłok z Anglii Transport zwłok z Anglii : Pomagamy w trudnych chwilach...

transport zwłok z anglii

 

Transport zmarłych z Anglii do Polski, są podobnie jak w przypadku całej Europy. Na początku wypełniamy dokumenty związane z przewozem zwłok. Przy sprowadzaniu ludzkich szczątków z Wielkiej Brytanii niezbędne jest spełnienie dwóch głównych warunków. Pierwszy z nich to akceptacja władz polskiego miasta (starosty, prezydenta), pozwalająca na pochówek zmarłego w danej miejscowości. Na transport ciała bądź prochów z Wielkiej Brytanii do Polski musi również zgodzić się Konsulat Ambasady RP.

Do wydania akceptacji przez prezydenta czy starostę niezbędny będzie wniosek, którego złożenie w ramach pełnomocnictwa rodziny leży po stronie naszej firmy. Warunkiem koniecznym do pozytywnego rozpatrzenia wniosku będzie załączenie: międzynarodowego aktu zgonu (odpowiednikiem jest przetłumaczony przez polskiego tłumacza przysięgłego akt angielski) oraz dokumentu poświadczającego, że przyczyną śmierci nie była choroba zakaźna (może to być zaświadczenie lekarskie, karta zgonu). Choroba zakaźna jako czynnik sprawczy zgonu praktycznie uniemożliwia transport ciała do Polski. Jedynym rozwiązaniem jest pochówek na terenie Wielkiej Brytanii, bądź kremacja i transport urny z prochami.

Do wydania zgody na transport zmarłych z Anglii lub szczątków po kremacji przez Konsula Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej nasza firma przedkłada:

-zgodę władz miasta (starosty, prezydenta) na pochówek;

-death certificate (międzynarodowy akt zgonu), równoważony z interim death certificate;

-kartę zgonu, bądź zaświadczenie lekarskie, wykluczające chorobę zakaźną z głównych przyczyn śmierci;

-zaświadczenie od naszej firmy o odpowiednim, spełniającym wymogi prawne transporcie ciała w trumnie, wraz z zalutowaniem wewnętrznego, metalowego wkładu.

Występując o wydanie wspomnianej zgody należy liczyć się z kosztami konsularnymi - 43 GBP oraz opcjonalne koszty przesyłki pocztowej - 6,5 GBP.

Do uzyskania akceptacji na międzynarodowy transport urny z prochami konieczne będą jeszcze dwa dokumenty: certificate of cremation (zaświadczenie wydawane w spopielarni) oraz wydawany przez naszą firmę dokument poświadczający zawartość i materiał, z którego została wykonana urna (metal).

Ostatni dokument, bez którego wywóz ciała lub urny z UK jest niemożliwy, to zgoda Urzędu Koronera, o którą ubiegamy się w miejscowości zgonu. Na tym etapie do przedłożenia konieczny będą wspomniane wcześniej: akt zgonu i zaświadczeniem lekarskie.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod telefonami 0048 918854773  lub proszę pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Transport zwłok z Anglii do Polski  CHARON  Sprowadzenie zwłok z Anglii do Polski  Transport zmarłych z Anglii