Gorkiego 31U,
70-390, Szczecin, Poland

+48 508 692 713
biuro@funeral.com.pl

Sprowadzenie zwłok z Włoch  Transport zwłok z Włoch

transport zwłok z włoch

W przypadku sprowadzania zmarłego z Włoch do Polski, poza kosztami samego transportu, trzeba uwzględnić koszty uzyskania dokumentacji we Włoszech. Z naszego doświadczenia wynika, że bez przedstawicielstwa lokalnej włoskiej firmy pogrzebowej, uzyskanie w rozsądnym czasie tak podstawowych dokumentów jak międzynarodowy akt zgonu, zaświadczenie lekarskie czy dokumentu włoskiej gminy zezwalającego na wywóz zwłok czy prochów z Włoch jest praktycznie niemożliwe. Nasza firma współpracuje na terenie Włoch z kilkoma, sprawdzonymi firmami pogrzebowymi dzięki czemu możemy szybko i profesjonalne uzyskać wszelkie wymagane dokumenty.

W transporcie zwłok z Włoch wymagane są specjalne trumny z filtrami spełniające lokalne wymogi. Trumny te muszą mieć włoskie certyfikaty, spełniać bardzo szczegółowe wymogi dotyczące chociażby liczby śrub, filtrów czy zasad zamykania trumny w obecności policjanta. Trumny włoskie są droższe od trumien wymaganych w większości innych europejskich krajów. W cenie sprowadzenia zwłok z Włoch do Polski nasza firma uwzględnia koszt włoskiej trumny, posiadającej wszelkie wymagane certyfikaty i spełniającej rygorystyczne wymogi sanitarne.

Sprowadzenie zwłok z Włoch do Polski, poza spełnieniem powyższych specyficznych warunków, tak jak w przypadku innych państw wymaga uzyskania zgody starosty lub prezydenta na sprowadzenie zwłok lub prochów do Polski celem pochowania na cmentarzu w danej miejscowości i zezwolenia Konsulatu w Rzymie na wywóz zwłok czy prochów z Włoch. Wszystkie powyższe dokumenty tak jak i inne – międzynarodowy akt zgonu, zaświadczenie lekarskie o naturalnej przyczynie zgonu, dokument włoskiej firmy zezwalający na wywiezienie zwłok czy prochów z Włoch i dokument poświadczający prawidłowe zamknięcie trumny załatwia nasza firma.

W przypadku decyzji rodziny o sprowadzeniu z Włoch do Polski prochów osoby zmarłej nasza firma dokonuje dodatkowo kremacji na terenie Włoch i dostarcza do Polski urnę z prochami osoby zmarłej.

Czynności związane ze sprowadzeniem zwłok z Włoch do Polski nie wymagają obecności rodziny zmarłego we Włoszech.

Transport zwłok z Włoch ile to kosztuje?

Koszt transportu z Włoch do Polski zaczyna się od 9500 zł. W cenie wliczone jest transport trumny, trumna z wkładem metalowym, odprawy sanitarne we Włoszech, opłata konsularna oraz pozwolenie z Polski na pochowanie zwłok. Wszystkie formalności załatwiane są przez naszą firmę. Jedynie co musi zrobić rodzina to skontaktować się z naszym biurem, podpisać odpowiednie upoważnienia a resztą zajmiemy się my.

Koszt transportu urny z Włoch do Polski lub kremacja

W przypadku sprowadzenia urny z Włoch do Polski dokumentacja jest podobna jak przy sprowadzeniu zwłok. Wymagane są odpowiednie upoważnienia na podstawie których załatwimy wszystkie formalności. Cena kremacji we Włoszech oraz transport urny z Włoch do Polski uzależniony jest od rejonu w który odbędzie się kremacja.

Zapraszamy do kontaktu w razie transportu zwłok lub urny. 

 

 sprowadzenie zwłok z włoch  przewóz zwłok z włoch  transport urny z włoch

Transport zwłok z Włoch | CHARON | Sprowadzenie zwłok z Włoch