Transport zwłok z zagranicy

Telefon +48509332858

Na czym polega transport zwłok z zagranicy?

Śmierć kogoś bliskiego, to zawsze jest wyjątkowy dramat dla otoczenia zmarłej osoby. Tym bardziej sprawa się komplikuje, kiedy zgon osoby następuje poza granicami kraju. Może to generować w nas dodatkowy stres i wzrastającą niepewność wśród rodziny, która nie może odprawić dla ważnej dla siebie osoby pogrzebu. Wyjazd za granicę, aby odebrać ciało w wielu przypadkach może okazać się po prostu niemożliwy, ze względu na odległości i ogólny brak doświadczenia w tego typu sprawach. Właśnie dla takich rodzin i osób działa transport zwłok z za granicy, który po załatwieniu podstawowych formalności zajmuje się całą resztą.

Firma zajmuje się transportowaniem zwłok z zagranicy, na teren naszego kraju. Transport jest wykonywany fachowo i szybko, dzięki czemu klienci nie muszą się martwić o jakiekolwiek opóźnienia, związane z przewożeniem ciała zmarłej osoby do Polski. Ponadto pracujemy z możliwie jak największym wyczuciem i szczególna empatią, mając na względzie delikatność sprawy, jakiej dotyczy transport. 
Zwłoki mogą być przewiezione w specjalnie przygotowanej do tego trumnie, ułatwiając formalności związane z pogrzebem osoby..
Transport wykonywany jest z wielu różnych krajów, zależnie od indywidualnej potrzeby. Przed zleceniem transportu prosimy jednak o kontakt, w celu dogadania wszystkich kwestii, aby upewnić się, czy taki przewóz będzie możliwy, oraz ile wyniesie jego cena..
Cennik transportu znajduje się na naszej stronie internetowej.

Podstawowe informacje o akcie zgonu

- W momencie śmierci osoby za granicą kraju, należy sporządzić akt zgonu - czym zajmuje się Urząd Stanu Cywilnego, stacjonujący na terenie na którym mieszkają bliscy zmarłego.
- Sprowadzenie zwłok z za granicy wymaga wynajęcia specjalnego samochodu. Ceny za takowy transport w Polsce zaczynają się od około 5 tysięcy złotych w górę
- Jeżeli ciało przewożone jest przez samolot, musi zostać wcześniej złożone w metalowej i zamkniętej na klucz trumnie. Jej ceny mogą wahać się nawet w granicach 10-40 tyś złotych
- Najłatwiejszym sposobem transportu, jest przewiezienie prochów zmarłej osoby. Jeżeli spełniamy pewne warunki, będziemy mogli zabrać je do podręcznego bagażu. 
Zgodnie z prawem Polskim, prawo do sprowadzenia ciała zmarłego przysługuje bliskim osoby, takim jak : małżonek, dzieci, wnuki, rodzice a także dziadkowie, ciotki i wujkowie.
Przed dokonanym transportem trzeba będzie podać nasze imię i nazwisko, wraz z pozostałymi danymi. Trzeba będzie również podać dane osoby zmarłej, takie jak imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, a także powiadomić oczywiście w jaki sposób chcemy, aby ciało zostało przewiezione do kraju. 

W jaki sposób zdobyć akt zgonu zmarłej osoby?
Zgodnie z tym, co mówi obecne prawo, możemy odtworzyć akt zgonu sporządzane za granicą kraju. Takowy wniosek trzeba będzie zgłosić do urzędu stanu cywilnego. Można także zrobić to w siedzibie konsula kraju, w którym to doszło do śmierci.
Może wydarzyć się również sytuacja, iż w kraju, w którym nasz bliski zmarł, niestety nie został sporządzony odpowiedni akt zgonu. Wtedy można sporządzić go w Polsce. Wówczas wniosek trzeba złożyć do Urzędu Stanu Cywilnego i dołączyć przetłumaczony dokument, który potwierdzi zgon.

Kontakt

Sontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegołów

Dokumenty

Wypełnij pobrane dokumenty z działu PLIKI i odeślij nam na email

Realizacja

Oczekuj na realizację zlecenia transport ciała do Polski

Transport zwłok z zagranicy

Profesjonalnie i z godnością

Profesjonalnie i z godnością przeprowadzimy transport zwłok z zagranicy

Transport zwłok z zagranicy

Jak sprowadza się ciało z zagranicy?

Ciało możemy sprowadzić na dwa główne sposoby : albo zrobić to samodzielnie, biorąc całe przedsięwzięcie na swoje barki, albo zlecić to firmie pogrzebowej, która bezpośrednio w tym się specjalizuje. Firma może nie tylko przewieźć ciało, ale także uporać się ze wszystkimi należnymi formalnościami za nas i zająć się przygotowaniami do ostatecznego pogrzebu osoby. W ten sposób odejdzie nam mnóstwo stresu i obowiązków związanych z tym trudnym wydarzeniem.

sprowadzenie zwłok z zagranicy 1
sprowadzenie zwłok z zagranicy

Słowo na koniec

Sprowadzenie zwłok z zagranicy

Mamy nadzieję, że dzięki naszej usłudze osoby nie mogące już zobaczyć się z bliskimi sobie osobami, będą mogły z godnością się z nimi pożegnać i uczestniczyć na ostatecznej ceremonii w spokoju. Firma przewozowa dopilnuje, aby ciało dotarło bezpieczne na miejsce w krótkim czasie, bez żadnych problemów. Osobie / osobom które straciły kogoś bliskiego - składamy oczywiście szczere kondolencje! 

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy przy transporcie zwłok z zagranicy

Transportem zwłok z zagranicy zajmujemy się profesjonalnie od wielu lat. Znamy wszystkie przepisy, formalności oraz warunki sprowadzenia złok do Polski. Posiadamy wszystkie niezbędne doświadczenie i wiedzę, która pozwala nam w sposób szybki, bezpieczny i z poszanowaniem godności zmarłego, sprawnie sprowadzić zwłoki do Polski. Posiadamy duże doświadczenie w branży pogrzebowej, które potwierdzone jest bardzo wieloma pozytywnymi opiniami o naszych usługach w google.com.

Choć sprowadzenie zwłok z zagranicy wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu formalności oraz jest związane z dużymi kosztami nie musimy się go obawiać. Transport zwłok przeprowadzamy szybko i sprawnie. Nasza kadra dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu jest w stanie wyręczyć Was większości formalności oraz zapewnić legalny, bezpieczny i godne sprowadzenie zwłok z zagranicy do Polski. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy Państwu w dopełnieniu wszystkich formalności i sprowadzeniu zwłok bliskiej osoby z zagranicy do Polski!

sprowadzenie zwłok z zagranicy 3

dodatkowe usługi:

  • Odzież męska dla osoby zmarłej (garnitur, buty, bielizna, krawat, koszula) cena 600 PLN
  • Odzież damska dla osoby zmarłej (garsonka lub sukienka, bielizna, rajstopy, buty) cena 500 PLN
  • Ubieranie osoby zmarłej 200 PLN
  • Balsamacja zwłok od 600 PLN
  • Kremacja w Polsce od 800 PLN
  • Całun do kremacji 200 PLN

Potrzebujesz Pomocy? Zadzwoń do nas Tel. +48 509332858

Potrzebujesz Pomocy? Zadzwoń do nas lub zobacz nasze forum

Sprowadzenie zwłok z zagranicy

Sprowadzenie zwłok z zagranicy z godnością!

KONTAKT

91 8854 773
+48 508 692 713

Viber +48 509332858

WhatsApp +48 509332858

biuro@funeral.com.pl

Dodaj komentarz

Wyślij