Sprowadzanie urny z zagranicy

Telefon +48509332858

Transport urny z zagranicy

Transport urny z zagranicy dla większości osób może wydawać się dość stresującym procesem. Po kremacji zmarłej osoby prochy są usuwane do metalowego pojemnika i pozostawione do ostygnięcia. Po schłodzeniu popioły są ładowane do homogenizatora, z których niektóre wykorzystują metalową kulkę w obracającym się bębnie, aby zmniejszyć rozmiar większych cząstek. Popioły są następnie pakowane do oznakowanego plastikowego pojemnika i/lub tabliczka znamionowa jest przymocowana przed przechowywaniem w bezpiecznym miejscu. Kremacja zachodzi w tak wysokiej temperaturze, że wszystkie mikroorganizmy są niszczone, a pozostałe popioły są obojętne. Po kremacji nie ma zagrożenia dla zdrowia publicznego związanego z obchodzeniem się z popiołem.

Jakich dokumentów potrzebuję?

Opuszczając kraj ze skremowanymi prochami, będziesz potrzebować:

- Akt zgonu
- Świadectwo kremacji
- Certyfikat pieczętowania (choć nie jest to konieczne, może uniknąć problemów
- Zaświadczenie z krematorium, stwierdzające, że kremacja miała miejsce i że określony pojemnik zawiera tylko prochy zmarłego.
- Najlepiej jest również mieć dowód swojego związku ze zmarłym

Dokumenty te przydadzą się, gdy zostaniesz przesłuchany przez pracowników linii lotniczych lub kontrolerów bezpieczeństwa na lotnisku. Wraz ze wzrostem liczby ataków terrorystycznych linie lotnicze, co zrozumiałe, stały się niezwykle rygorystyczne w zakresie bezpieczeństwa lotniczego. Unikaj więc odraczania lub zatrzymywania prochów ukochanej osoby, przestrzegając tych zasad i przepisów. 

Kontakt

Sontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegołów

Dokumenty

Wypełnij pobrane dokumenty z działu PLIKI i odeślij nam na email

Realizacja

Oczekuj na realizację zlecenia transport ciała do Polski

Transport urny z zagranicy

Profesjonalnie i z godnością

Profesjonalnie i z godnością przeprowadzimy transport urny z zagranicy do Polski

Transport urny z zagranicy

Zabieranie prochów na kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku i urny na podróż za granicę

Zabierając prochy za granicę samolotem, potrzebujesz specjalnego rodzaju urny kremacyjnej, aby bezpiecznie przechowywać prochy i podróżować bez problemu. Pamiętaj, że nikt nie może otworzyć pojemnika zawierającego prochy z szacunku dla zmarłego.
Proces może być prosty, jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek, które obejmują:

- Urna powinna być wykonana z niemetalicznego, nadającego się do skanowania materiału, który można łatwo prześwietlić podczas kontroli bezpieczeństwa. Niektóre z zalecanych materiałów obejmują drewno, ceramikę niewyłożoną ołowiem, plastik, materiały biodegradowalne, takie jak papier i szkło. Nawet z odpowiednią dokumentacją urna nie zostanie wpuszczona do samolotu, jeśli nie przejdzie przez kontrolę bezpieczeństwa.

- Urna musi być bezpiecznie zamknięta i zapieczętowana, aby uniknąć rozlania.

- Popioły należy zawsze przewozić jako bagaż podręczny, nigdy nie przechowywać w walizce. Większość linii lotniczych nie zezwala na transport popiołu w walizkach, co pozwoli również uniknąć potencjalnych uszkodzeń.

- Rozważ wybór tymczasowej urny do transportu. Urny mogą być używane do wielu rzeczy, w tym do zapewnienia miejsca ostatecznego spoczynku dla ukochanej osoby. Podczas podróży na tak duże odległości istnieje ryzyko, że urna może ulec uszkodzeniu. Dlatego użyj prostej, niedrogiej tymczasowej urny do transportu i przenieś prochy po powrocie do domu.

- Dodaj znacznik do urny. Skremowane szczątki są drobno zmielonym materiałem i bez odpowiedniej identyfikacji można je pomylić z czymkolwiek. Szczątki ukochanej osoby są bardzo wyjątkowe i nawet myśl o ich utracie jest druzgocąca.

transport urny z zagranicy
transport urny z zagranicy

Kogo poinformować / kogo zapytać

Sprowadzenie urny z zagranicy

Każdy kraj ma swój własny zestaw zasad i przepisów dotyczących repatriacji prochów. Dobrą wiadomością jest to, że możesz znaleźć wszystkie potrzebne informacje w Foreign and Commonwealth Office (FCO), konsulatach, ambasadach, lokalnych władzach, domach pogrzebowych / krematoriach, międzynarodowych agentach repatriacyjnych, lokalnych dyrektorach pogrzebowych, by wymienić tylko kilka. Należy również wcześniej poinformować linię lotniczą o planach wnoszenia prochów na pokład. Różne linie lotnicze mają różne zasady dotyczące transportu popiołów. Im wcześniej się o nich dowiesz, tym szybciej możesz się z nimi dopasować i zapewnić bezstresową podróż. Zawsze dobrze jest poinformować pracowników lotniska o zawartości bagażu, aby mogli obchodzić się z nim z szacunkiem. Postaraj się dotrzeć na lotnisko wcześniej, aby mieć wystarczająco dużo czasu na kontrolę bezpieczeństwa. 

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy przy transporcie urny z zagranicy

Transportem urny z zagranicy zajmujemy się profesjonalnie od wielu lat. Znamy wszystkie formalności oraz warunki sprowadzenia urny z zagranicy bliskiej osoby z tego kraju. Posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia oraz dużą wiedzę, która pozwala nam w sposób błyskawiczny przetransportować urnę z zagranicy do Polski. Posiadamy duże doświadczenie w tej branży, które potwierdzone jest bardzo wieloma pozytywnymi opiniami o naszych usługach.

Choć transport prochów do Polski wiąże się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności oraz jest związane z dużymi kosztami nie musimy się go obawiać. Transport urny przeprowadzamy sprawnie i szybko. Nasza kadra dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie wyręczyć Was większości formalności oraz zapewnić legalny, bezpieczny i godny transport urny z zagranicy do Polski. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy Państwu w dopełnieniu wszystkich formalności i sprowadzeniu urny bliskiej osoby z zagranicy do Polski. Zapraszamy do kontaktu

transport urny cena

dodatkowe usługi:

  • Odzież męska dla osoby zmarłej (garnitur, buty, bielizna, krawat, koszula) cena 600 PLN
  • Odzież damska dla osoby zmarłej (garsonka lub sukienka, bielizna, rajstopy, buty) cena 500 PLN
  • Ubieranie osoby zmarłej 200 PLN
  • Balsamacja zwłok od 600 PLN
  • Kremacja w Polsce od 800 PLN
  • Całun do kremacji 200 PLN

Transport urny z zagranicy

Sprowadzenie urny z zagranicy

KONTAKT

91 8854 773
+48 508 692 713

Viber +48 509332858

WhatsApp +48 509332858

biuro@funeral.com.pl

Dodaj komentarz

Wyślij