Pozwolenie na sprowadzenie zwłok z zagranicy Choszczno

Sprowadzenie zwłok z zagranicy do Choszczna

Międzynarodowy Transport zwłok w Choszcznie

Jesteśmy firmą pogrzebową CHARON posiadającą swoją siedzibę w Szczecinie i specjalizującą się w międzynarodowym transporcie zwłok do Polski. Zdobyte doświadczenie które trwa w branży pogrzebowej od 27 lat nauczyło nas jak profesjonalnie i szybko sprowadzić ciał osoby zmarłej do kraju.

Zajmujemy się transportem zwłok z zagranicy do Choszczna i okolic. Zlecając nam transport zwłok do Choszczna mają Państwo pewność że wszystkie formalności i pozwolenia będą załatwione przez naszą firmę. Współpracujemy z lokalnymi zakładami pogrzebowymi i  na Państwa życzenie dostarczymy do wskazanej firmy przez Państwa.

pozwolenie na sprowadzenie zwłok z zagranicy choszczno

Pozwolenie na sprowadzenie zwłok z zagranicy Choszczno

Jako firma sprowadzająca zwłoki z zagranicy do Pyrzyc jesteśmy zobowiązani do załatwienia pozwolenia w Starostwi Powiatowym w Choszcznie na sprowadzenie zwłok z zagranicy. Rodzina osoby zmarłej podpisuje nam upoważnienie na podstawie którego staramy się o pozwolenie na sprowadzenie zwłok - urny do Choszczna.

W celu uzyskania pozwolenie na sprowadzenie zwłok do Choszczna musimy posiadać kopię akt zgonu z adnotacją o przyczynie zgonu lub kartę zgonu z miejsca w którym nastąpił zgon z adnotacją że osoba zmarła nie umarła na chorobę zakżną taką jak:

1. cholera,
2. dur wysypkowy i inne riketsjozy,
3. dżuma,
4. gorączka powrotna,
5. nagminne porażenie dziecięce,
6. nosacizna,
7. trąd,
8. wąglik,
9. wścieklizna,
10. żółta gorączka i inne wirusowe gorączki krwotoczne,
W takich przypadkach zezwoleń nie wydaję się przed upływem dwóch lat.

 

Jednostka odpowiedzialna:
Wydział Zarządzania Kryzysowego, ul. Bolesława Chrobrego 27A,
pok. 208, tel. 95 717 34-03.

Wniosek na sprowadzenie zwłok z zagranicy do Choszczna

Kliknij po prawej, by pobrać wniosek

Sprowadzenie zwłok z zagranicy Choszczno

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w akcie wydanym przez Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 roku dotyczącym procedur obchodzenia się z ciałami i pozostałościami ludzkimi, ciała osób, które zmarły na choroby zakaźne wymienione w odpowiednich przepisach, muszą być bezzwłocznie po potwierdzeniu śmierci owinięte w materiał przesiąknięty środkiem odkażającym. Następnie umieszcza się je w zamkniętej trumnie, którą z zewnątrz oczyszcza się dezynfektantem. Trumnę dodatkowo umieszcza się w szczelnym worku wykonanym z wytrzymałego na uszkodzenia materiału syntetycznego. Ciało transportuje się bezpośrednio do miejsca pochówku, gdzie powinno zostać złożone w ciągu 24 godzin od stwierdzenia zgonu. Po przywiezieniu trumny na cmentarz, worek foliowy jest usuwany i poddawany spaleniu.

W przypadku zgonu z powodu choroby zakaźnej, należy również przestrzegać dodatkowych środków bezpieczeństwa, takich jak zakaz gromadzenia się osób w pomieszczeniu z ciałem, zakaz dotykania ciała poza niezbędnymi czynnościami, umieszczenie w trumnie absorpcyjnego materiału o grubości 5 centymetrów oraz dezynfekcja pomieszczenia, w którym zmarła osoba przebywała, przedmiotów, z którymi miała kontakt, oraz pojazdu, którym ciało było przewożone.

W sytuacji, gdy zgon nastąpił z powodu choroby zakaźnej nie wymienionej w punktach od 1 do 10, ale takiej, która wymaga przymusowej hospitalizacji, zaleca się zastosowanie podobnych środków ostrożności. Wówczas również na dnie trumny powinna znaleźć się warstwa substancji chłonącej płyny o grubości 5 cm, a pomieszczenia, przedmioty oraz środki transportu związane ze zmarłą osobą poddaje się dezynfekcji.

Kontakt z nami:

CHARON Mirosław Tyl

ul Maksyma Gorkiego 30U

70-390, Szczecin

Tel. 509332858

biuro@funeral.com.pl

Sprowadzenie zwłok z zagranicy do Choszczna

Jesteśmy firmą pogrzebową ze Szczecina specjalizującą się w sprowadzaniu zwłok z zagranicy do Choszczna oraz innych miejscowości w Polsce. W Państwa imieniu załatwimy wszystkie formalności po stronie zagranicznej oraz załatwimy pozwolenie w Starostwie Powiatowym w Choszcznie na przywóz zwłok do Choszczna. Pomożemy w organizacji pogrzebu na terenie Polski lub wykonamy kremację w Polsce lub za granicą.

Gdy spotka Państwa nieszczęście i nastąpi zgon osoby najbliżej po za granicami naszego kraju zapraszamy do kontaktu. Pomożemy, Doradzimy

sprowadzenie zwłok z zagranicy do choszczno

Transport zwłok Choszczno # Międzynarodowy transport zwłok Choszczno

Dodaj komentarz

Wyślij