Blog

transport zwłok z holandii

Transport zwłok z Holandii

Sytuacje awaryjne za granicą wymagają szybkiego działania

Holandia to popularny kierunek wśród Polaków i wielu z nich decyduje się wyjechać tam w celach zarobkowych. Niektórzy zostają latami i wiodą udane życie za granicami Polski. Niestety czasami jest potrzeba szybkiej reakcji, szczególnie wtedy gdy ktoś bliski umrze za granicą. W takiej sytuacji nie ma co czekać, tylko należy jak najszybciej skontaktować się z firmą zajmującą się transportem ciała i zamówić transport zwłok z Holandii. Jest to bardzo delikatny temat dla rodziny i liczy się tutaj bardzo szybkie i sprawne działanie, a także duża empatia i odpowiednie podejście do rodziny zmarłego. Są to normalne, życiowe sytuacje, z którymi trzeba sobie szybko poradzić, najlepiej z pomocą firmy specjalizującej się w transporcie zwłok. Nie wszystko da się zaplanować i czasem rzeczywistość jest trudniejsza niż się wydaje, szczególnie jeśli chodzi o tak wrażliwe kwestie jak śmierć bliskiej osoby czy członka rodziny.

Transport zwłok Holandii procedura?

Po pierwsze należy jak najszybciej skontaktować się z firmą zajmującą się transportem. Jest to związane z tym, że opłaty za przechowywanie ciała w kostnicy są liczone za każdą dobę. Dlatego najlepiej ustalić wszystko tak, aby kierowca z wybranej firmy mógł jak najszybciej odebrać ciało, a specjaliści rozpocząć potrzebne czynności. Jak wygląda taki proces? Ciało najczęściej jest przewożone w specjalnej trumnie, a wystarczy jeden telefon, aby uruchomić proces. Wszystkie tłumaczenia i formalności jak załatwianie dokumentów z urzędów i placówek medycznych, są również odpowiedzialnością firmy, która się tym zajmuje. Stały kontakt firmy przewożącej z rodziną jest bardzo ważny i jest podstawą takiej relacji klient-firma transportowa.  Rodzinie zlecającej transport należy się duża empatia i rzetelność, a zmarłemu poszanowanie jego ostatniej podróży. Międzynarodowy transport zmarłych to skomplikowane procedury, zdobywanie pozwoleń na transport i kompletowanie wszystkich dokumentów od różnych instytucji. Mając to na uwadze, trzeba jak najszybciej zlecić przewóz ciała odpowiedniej firmie. 

Co jeszcze należy wiedzieć o transporcie ciała z Holandii do Polski?

Warto zdać sobie sprawę, że samodzielne załatwianie tak wielu formalności w krótkim czasie, może okazać się niemożliwe. Dojazd do Holandii, formalności z urzędami, tłumaczenia i powrót, a po drodze odprawa, mogą okazać się niewykonalne dla jednej osoby. Tym bardziej jeśli nie zna się procedur związanych z przewożeniem ciała, nie zna się języka i adresów na miejscu. Znajomość języka jest tutaj często kluczowa, bo bez tego, nie uda się w krótkim czasie porozumieć ze wszystkimi instytucjami. Bariera językowa jak sprawia, że lepiej odpuścić samodzielne załatwienia transportu i ryzykować znaczne opóźnienie pogrzebu w Polsce. Firma transportująca ciało zadba o wszystko, w możliwie jak najkrótszym czasie, już od momentu pierwszego kontaktu. Lepiej zdecydować się na dalsze czynności jak na przykład kremacja, już w Polsce, bo koszty takiego procesu w Holandii, są naprawdę bardzo wysokie. Tak samo koszty w domach pogrzebowych w Holandii. Klient zlecający transport ciała musi czuć komfort psychiczny i bezpieczeństwo finansowe, stąd ważny jest wybór zaufanej firmy transportującej ciało zmarłego. Już w ciągu kilku dni roboczych, ciało może zostać przetransportowane z zagranicy do Polski, bez obaw o opóźnienia, kwestie formalne czy pozwolenia. Tym samym rodzina jest spokojna, bo wie, że wszystko będzie załatwione tak, jak należy.

Potrzebujesz Pomocy? Zadzwoń do nas lub zobacz nasze forum